4 důvody, proč si vybrat finančně nenáročnou banku

Rozhodnete-li se v dnešní době založit si bankovní účet, máte určitě na výběr. Na jedné straně vás budou oslovovat známé a velké bankovní společnosti, na té druhé budou stát ty s kratší dobou působnosti na trhu, avšak spojené s jednou zásadní věcí. Jsou to téměř nulové bankovní poplatky, jimž odolá jen málokdo.

Popularita takových bankovních institucí neustále roste. Ano, někdo může podotknout, že tyto banky nemají tolik bankomatů a poboček. To je ale zanedbatelné mínus oproti čtyřem zásadním kladům, s nimiž vás v následujících řádcích seznámíme.

Neplaťte více, než musíte!

Začneme pravděpodobně tím nejdůležitějším, na co se zaměřuje většina klientů. Jsou to náklady na takový bankovní účet. V případě nízkonákladových bank jsou v podstatě nulové. Obvykle nebudete platit za založení bankovního účtu, ani za jeho následné vedení. To platí i pro mnohé další úkony.

  • Příchozí platby
  • Odchozí platby
  • Elektronické výpisy, apod.

Bezplatně a ještě se spořením

Velkou výhodou těchto účtů je fakt, že jsou spojeny s přínosným spořením. Jde sice o zanedbatelná procenta, oproti velkým bankovním domům to však není naprostá nula. Pokud nejsou úročeny přímo osobní bankovní účty, máte možnost bezplatně požádat o spořicí účty, jejichž podmínky jsou výhodnější, než kdekoliv jinde.

Vyhněte se náročné administrativě

Nízkonákladové banky myslí na své klienty ve všech ohledech. Procesy vyřízení jsou tak spjaty s minimálním papírováním. Vše je totiž založeno na jednoduchosti a rychlosti. Obvykle můžete o osobní bankovní účet požádat prostřednictvím internetu, aniž byste navštěvovali pobočku dané společnosti. Potřebné dokumenty k podpisu vám doručí kurýr.

Nepřehlédněte: Kompletní nabídka půjček od bank

Služby šité na míru

Osobní bankovní účty nízkonákladových bank jsou tvořeny pro uživatele, takže jejich celkovou podobu můžete mít plně ve svých rukách. Ať už jde o internetové bankovnictví, počet platebních karet a přidružené služby, jež jsou pro vás důležité. To vše opět s minimálními nebo nulovými náklady. Individuální přístup je zde na vyšší úrovni, než ve velké bance.

Kdo patří mezi finančně nenáročné banky?

Jestliže jsme vás prostřednictvím čtyř výše uvedených bodů přesvědčili o tom, že nízkonákladové bankovní účty jsou tím pravým zrovna pro vás, přinášíme vám také seznam bankovních společností.

Běžný účet od Air Bank
S bonusovým úrokem až 1 % na spořicím účtu, bez poplatků a ve dvou podobách – Malý tarif a Velký tarif.
Běžné účet od mBank
Domoci se můžete hned několika variant osobního účtu – mKonto pro děti, mKonto pro děti a mladé do 18 let, klasické mKonto a mKonto Business pro podnikatele.
Běžný účet od Fio banky
Bezplatný účet s neomezeným množstvím příchozích a odchozích plateb a řadou dalších bonusů navíc.

Upozornění: S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.
Podmínky použití